| corado1234 a întrebat:

E destul de tarziu sa pun aceasta intrebare deoarece mai sunt 2 luni si termin clasa a 9 a deci nu prea am cum sa mai recuperez in astea 2 luni tot ceea ce puteam sa fac anul acesta. Actual, sunt elev in clasa a 9 a pe profilul de matematica-informatica. Problema mea este ca nu ma mai descurc la matematica deloc cum o faceam in generala. Ganditi-va am avut media 10 la matematica din clasa a 5 a semestrul 2 pana in clasa a 9a semestrul 1. Si in examenul de admitere pentru liceu am luat 10 curat, deci nu pot spune ca nu ma duce capul. Faza este ca acest nou colectiv( colegi noi, profesori noi, aer nou) m-a facut lenes, nu am mai invatat la nicio materie, am stat numai in note mici, am ajuns de la o medie generala de 9, 50 la 7, 80 sau ceva de genul acesta. Vreau doar sa va intreb daca stiti vreun site care face tutoriale gratis pentru copii la matematica. Inca o intrebare, pot continua in clasa a 10 a fara materia de a 9 a? Din ce am inteles de la profesoara de matematica, clasa a 9a este doar o "alfabetizare" deci practic materia de a 9a e simpla pe langa ce o sa facem in clasele mai mari. Sper sa primesc un raspuns cat mai repede. Multumesc tuturor care o sa raspunda! :*
P.S: Prin "nu ma mai descurc" ma refer ca am ajuns de la note de 10 la 6, maxim 7 ( momentele bune)

1 răspuns:
| Bucurie_Bogdan_1998 a răspuns:

Http://math-pdr.com
Ai aici cam toata materia...