| ralucageorgiu a întrebat:

Imi poate da cineva o idee cu o poveste in chimie sau ceva poveste care sa poate fi povestita la clasa, la ora de chimie!

1 răspuns:
| UnNumeScurt a răspuns:

Cum adica ''o poveste in chimie ''? Chimia nu e o limba :). Si de ce ai spune povesti la ora de chimie? Daca vrei sa spui o poveste chiar legata de chimie, poti cauta simplu : ''Povestea chimiei '', si iti va spune istoria ei. Sau intra pe link-ul asta si citeste asta, mii s-a parul interesanta :) > http://www.didactic.ro/materiale-didactice/o-poveste-cu-chimie