| dannyadmin a întrebat:

Salut, la ce liceu ma puteti sfatui sa ma transfer daca am media 9.2-9.4, din bucuresti, profil mate-info de dorit intensiv info?
merci anticipat

Răspuns Câştigător
| alexeanca a răspuns:

Intai mergi la liceul la care vrei sa te transferi si incerci sa-l convingi pe director sa te accepte(aici parintii stiu cum sa procedeze).
Apoi media ta trebuie sa fie egala macar cu a ultimului elev din clasa la care vrei sa te transferi.
Daca totul e ok, iti iei transferul de la scoala ta(situatie scoalara+fisa medicala)si te prezinti la conducerea noii scoli pentru aprobare.