| MarioADV a întrebat:

Salut. La informatica ce se preda in clasele 9-12? Pe langa limbajele de programare propriu zise, te mai invata ceva? Ai putea sa iei bacul la informatica daca doar inveti sa zicem, c++ folosindu-te de un curs online bun si daca exersezi in fiecare zi sa iti imbunatatesti abilitatile de programare?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se învață programare in C/C++ și cred că încă se mai fac și baze de date dar care nu intră la bac.

La bac se da și algoritmica nu doar chestii specifice de limbaj.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In principal se lucreaza pe programare, cel mai bine e sa fi atent la profesor si sa faci exercitii si acasa dar zilnic!