| Catalinutza05 a întrebat:

Ma sunat azi o colega la juma' de ora dupa ce s-a terminat scoala ca a auzit de la vara-sa(careia i-a spus doamna diriginta) ca scoala va incepe in august si se vor adauga la vacanta de iarna doua saptamanicrying.
1.Imi puteti da un site(bun) de unde pot citi mai bine.
2.Sunteti de acord cu aceasta propunere?(va rog sa raspundeti la aceasta intrebare deoarece o sa dau la toate vot).
Mersi:*

Răspuns Câştigător
| EU1139 a răspuns:

De fapt am inteles de la profesorii mei ca vor face vacanta de iarna de o luna, vacanta de vara sa inceapa in iulie si sa se termine la inceputul lui septembrie sfarsitul lui august
http://www.9am.ro/......-vara.html
Dar fi sigura ca nu ne scurteaza vacanta asta care vine ca ra insemna sa ne mai bage o luna altcandva.;)

9 răspunsuri:
| EU1139 a răspuns:

P.s Te rog fundita?

| xlmpq a răspuns:

Http://www.bitpress.ro/......mani-.html

mi se pare tipic romanesc--> o prostie. sper ca nu se va intampla chestia asta tampita

| Catalinutza05 explică:

ToNy nu e deloc misto ca va fi o luna vacanta de iarna pentru ca iarna e frig si nu ai ce face stai ca prostu/a in casa...Pt Eu m-am uiat in calendar si s-ar putea sa inceapa pe 29 august (cu 2 saptamani inainte) ca daca ne lua o luna si nu o punea nicaieri ar fi fost bataie de joc dar o propunere mai buna ar fi si ca 1 saptamana din cele doua sa se puna la vacanta de Paste deoarece e scurta si aceasta vacanta... Orcum multumesc pentru raspunsuri :*

| OglindaOarba a răspuns:

Nu sunt de acord cu porcaria astastraight face...frate ne da o luna in vacanta de iarna dar e o porcarie.De ce?
Pei iarna mai mult stai in casa din cauza gerului si vara iesi te mai distrezi la un gratar un camping ceva si iarna ce fac? stau sa inghet pe strazi.
Si cine crezi ca o sa fie cu chef de scoala cand afara vor fi 30 de grade?
Prostieee... rolling eyes

| No0oName a răspuns:

Nu stiu un site bun dar nici intr-un caz nu sunt de acord daca cumva va fi acest lucru trebuie facuta grevahappybig grin

| Rebelicious a răspuns:

Am auzit si eu asta, vacanta de vara se termina pe 1 septembrie si cea de iarna se va termina pe 1 ianuarie! Crede-ma! straight face

| ionif a răspuns:

Daca se face tampenia asta oricum nu ma duc in August, ma duc sa ma prajesc in scoala ca vor astia! Doamne ce oameni!

| ToNy_2305 a răspuns:

Deci.
1.scola va incepe cica de pe 1 sept
2.o sa se pona 2 sapta in vak de iarna...
3. oarecum sunt de acord pentru ca am avea o luna vak de iarnasmug
Si nu am site pe noi ne-a anuntat diriga...dar nu este fff sigur.

| Teo_2309 a răspuns:

Ce tampenie straight face auzi la ei. sa ne ia din vacanta de vara laughing