| MountainDew99 a întrebat:

Media mea la purtare a fost scazuta in clasa a 7-a pe primul semestru pana la 5...In rest, in toti anii am avut doar 10 la purtare.Acum sunt intr-a 8-a,mai pot intra la un profil bun, de exemplu filologie sau ceva peste mecanica sau textile? Daca imi puteti spune media minima la purtare cu care pot intra la un profil bun v-as fi recunoscator.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru intrarea la un liceu nu conteaza media la purtare ci media de admitere, compusa din media generala a claselor V-VIII, in proportie de 25% si media la evaluarea nationala, in proportie de 75%.