| TthPatrick a întrebat:

Salut, o profesoara are de gând sa nu ne încheie fiindca nu suntem prezenți la ora, având in vedere faptul ca avem suficiente note este legal ca aceasta sa nu ne încheie fiindcă "nu ne vede"?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este legal si cred ca este doar un pic de amenintare, pentru a va prezenta la ore, asa ca o sa va incheie mediile.
In schimb va va pune absente nemotivate si poate sa propuna sanctionarea disciplinara, inclusiv scaderea notei la purtare.

| darrio2007 a răspuns:

La ce sa va incheie, la prohab?
Ea vrea sa fiti prezenti la oră. Este chiar asa de greu?

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu am mai auzit de asa ceva.O fi o persoana care tine extrem de mult la prezenta, deci nu prea aveti ce face, doar sa va conformati.Astfel de profesori si profesoare exista inclusiv la facultate, deci repet, mai bine sa mergi la ore, caci imediat se incheie anul si nu mori daca faci acest ultim efort. laughing