| Creapple a întrebat:

Salut, pot face o clasa intensiv engleza la liceu daca am facut franceza in gimnaziu?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a intra la liceu, la un profil cu intensiv engleza, va trebui sa sustii un test la limba engleza si nu il vei putea trece daca nu cunosti binisor limba engleza.

3 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Poti intra la intensiv engleza cu siguranta daca treci examenul sau testul pentru intensiv si daca dovedesti ca ai destule cunostinte de engleza la test Succes iti doresc!

| Adry05 a răspuns:

Tu de putut poti dar intrebarea e daca te tii de nivel, ca aia deja o s-a cam stie engleza destul de bine.

| sierra1 a răspuns:

De ce nu? Dacă ai ceva aptitudini lingvistice, faci față cu brio