| Dutzu12 a întrebat:

Saptamana viitoare, pe 16 iulie,am de dat corigenta la matematică,deoarece am fost foarte lenes tot anul scolar, tot spunand ca o sa învăț, insa tot nu am facut-o.Sunt clasa a 9-a, profil mate-info si vreau sa stiu daca este grea corigenta.Este prima din viata mea, de aceea nu stiu cum este, pentru ca in scoala generala învățăm si luam note foarte bune.Intrebarea mea este,cu ce sa incep, de unde sa recapitulez pentru ca sunt destul de multe lectii si din cate stiu, se da din toata materia anului?

2 răspunsuri:
| unreadfire a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa iti faci o lista cu lectiile importante de pe parcursul anului, consultate cu colegii despre lectii, poate si profesorii de vor ajuta sa le recapitulezi, si sa faci multe exercitii. Daca vei invata nu va fi greu, succes happy

| RusuGeorge a răspuns:

Destul de rau daca ai ramas corigent la mate, iar tu esti la mate-info eu ti-as sugera sa te transferi cat mai repede posibil, pentu binele tau.