| AdiMihai25 a întrebat:

Salut.
Se poate ajunge Agent De Vânzări fara Diploma de Bacalaureat?
Funda.

4 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Am invatat tot ce tine de vanzari in 3-4 traininguri, desi eu sunt pe inginerie electrica, nu ai nevoie de nici-un fel de pregatire, doar sa stii sa vorbesti frumos, corect, sa stii sa scrii, sa stii sa faci calcule pe telefon, si cam aia e. Vestea proasta e ca angajatorul cam vrea sa fi mai diplomat, deci daca prezinti un CV gol e cam nasoala treaba.

| siriusblack98 a răspuns:

Agent de vânzări ajungi și cu 8 clase. Nu este tocmai post de manager. De regulă sunt cele mai de jos posturi ce ține de munca de birou. Bine asta dacă nu ești agent de vânzări pe teren. Tot jos ești și acolo.

| Werrich a răspuns:

Sunt cursuri de calificare de câteva luni și nu cere diploma de bacalaureat. Deci răspunsul este Da, poți.

| ruddy a răspuns:

Sunt o gramada de posturi, trebuie sa iti mearga gura.
De obicei ai un salar fix la care se adauga procentaj din vanzari, deci cu cat vinzi mai mult cu atat iei mai bine.