| aLeks_4722 a întrebat:

Salut, stiti cumva daca clasa a 9-a se va face tot in generala? Eu unul nu cred, dar vreau sa fiu sigur, mersi anticipat big grin

Răspuns Câştigător
| 100%Diana a răspuns:

Doar cei care pe 15 septembrie 2010 incep a 5-a, funda, te rog tare frumos!

8 răspunsuri:
| LivasX a răspuns:

Nu iti spun 100% sigur dar nu cred ca se va ajunge sa se faca clasa 9-a in generala, ar fi o prostie

| happy_7964 a răspuns:

Deocamdata nu.
"Doar cei care pe 15 septembrie 2010 incep a 5-a." Pana ajung ei clasa a 8a o sa se mai schimbe de 20 de ori legea, deci nu prea cred ca o sa ajunga cineva sa faca clasa a 9a in generala. Peste 4 poate ca o sa fie ceva uimitor pana si sa mergi la scoala. Nimic nu m-ar mira.
Bine ca apuc sa termin pana atunci.laughing Succes si tie!happy

| DacaVreiSaVeziNimikTeRogSaDaiUnCLICK a răspuns:

Buna! am auzit si eu de chestia sta... unii zic ca da. altii ca nu se stie... oricum diriga mi-a zis ca daca se va face si a 9 a in generala o vor face generatiile care trec a 5 a si cei mai mici

| Mirii (:. a răspuns:

Eu am vorbit cu diriga pe tema asta si a zis ca s-ar putea face peste 2 ani.Deci nu-i sigur nici ca se face nici ca nu se face sau cand.

| aLeks_4722 explică:

Ok, mersi mult, e prima mea intrebare pe situ asta, si am ramas uimit cati au sarit in ajutor happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noua lege a invatamantului nu se va aplica in acest an, deoarece a fost blocata de PSD si PNL. Dar e probabil ca de anul urmator sa fie aplicata (asta daca nu cumva vom avea alt guvern) cei care anul acesta intra in clasa 5 s-ar putea sa nu mai prinda clasa 9 la generala. Oricum totul fiind relativ, nu ne putem pronunta cert in acest caz. Vacanta placuta!

| TheTiger a răspuns:

Cei care vor trece anul viitor in clasa a V-a adica in 15 septembrie 2011 vor face pana in clasa a IX-a in scoala generala.

| AllieGlam a răspuns:

Clasa a noua o vor face impreuna cei care trec clasa a-V-a anul' asta(cei care anul trecut au fost cls a-IV-a)winking