| xZeRo a întrebat:

Studiez la Facultatea de Horticultura din Craiova, specializare: Ingineria si protecția mediului în agricultură. După ce fac si un master, m-as putea angaja în Bucuresti?

Răspuns Câştigător
| andrei056 a răspuns:

Oriunde,atat timp cat e in Romania.
Diploma e doar o hartie, tot ce trebuie sa faci este sa aplici la cat mai multe posturi si daca prinzi un interviu, de aici in colo, totul tine de abilitatiile si de skillurile dobandite.
Pe scurt diploma de facultate e cheia cu care deschizi usi, iar skilluriile tale fac diferenta si te fac sa treci decisiv de prag.

1 răspuns:
| gogu220 a răspuns:

Teoretic da.
Practic nu prea vad domeniul horticol nu numai in Bucuresti dar nici in Craiova. Poate pe la periferie.