| Impressive17b a întrebat:

Salut, sunt clasa a 12-a si as vrea sa va intreb dupa ce ati invata la biologie (materia de a9a si a10a). Momentan am o culegere de la editura corint dar nu prea pot retine din ea. Sfaturi?

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cel mai sanatos este sa inveti din manual. Este explicat clar, este complet si este deja invatat (chiar daca in urma cu cativa ani, daca atunci ai invatat bine, recitind acelasi text iti vei aduce aminte foarte mult)

| cristimihailov a răspuns:

Daca esti fata, as invita un baiat. Daca esti baiat as invita o fata sa invatati impreuna.

Invatatul impreuna ajuta mult. Dar in momentul in care este un ea si un el, fiecare vrea sa arate ca e mai bun si de incredere, asa ca va invata.

E motivant.