| TipaDinGară a întrebat:

Salut! Sunt clasa a 8-a și mai am o săptămână de școală. Aș vrea să știu două lucruri, dacă mă puteți ajuta cu niște răspunsuri.
1. Să zicem că ajung la o școală profesională și nu îmi place școala aceea sau profilul pe care sunt. Mă pot muta la un liceu normal sau vocațional după ce termin clasa a 9-a?
Și 2. Știe cineva media de admitere pentru liceul de arte plastice din Timișoara?
Vă mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| nadialupu567 a răspuns:

Te poți muta la liceu dar trebuie sa ai o medie anume pe acel an și depinde de liceu, probabil o sa trebuiască sa dai un test de admitere

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă te vei muta la liceu va trebui să repeți din nou clasa a-9-a.