| XxP6N1H3RxX a întrebat:

Sunt clasa a VIII-a si nu prea ştiu ce trebuie sa invaţ la română pentru teza mă puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da.Iti spun eu: vocabularul, fonetica, apartenență la genul liric a unei poezii la prima vedere. Cu atentie mare asupra definitiei, a mărcilor eului liric, semnificatia titlului, figuri de stil, imagini artistice, elemente de prozodie sau versificație.
Iar suplimentar, îti poate da să răspunzi la niște întrebări asupra unui text la prima vedere.
Ai grijă să nu depășești limita de spațiu solicitată (te încadrezi la cerință) pentru că pierzi punctele pentru redactare.

2 răspunsuri:
| CryWithM3 a răspuns:

Pai eu ti-as recomanda sa inveti tot ce ti-a dat in clasa a 8 a e mai bine pentru tine zic eu si nu-ti strica sa inveti si putin din clasele mai mici adica 5-7.

| OnurBey1 a răspuns:

Iti spun eu sigur nu iti da din clasele mai mici, noua ne-a dat partea 1 gramatica si partea a 2 literatura, sa povestim o lectie predata (la literatura)