| Alexandru123344 a întrebat:

Salut, sunt clasa a X a si sunt pe profilul economic. Am început deja anul școlar si as dori sa ma transfer la alta școala pe profilul filologie. Ce competente voi da si când m-as putea transfera?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă e ceva "exceptional", poți in vacanța ce dă să vină. Pentru transfer nu dai competențe ci diferențe.

Baftă

| Anonimul151 a răspuns:

Transferul se va putea face doar la vacanța de vară. Având în vedere că nu mai exista semestre. Va trebui să dai probe specifice acelui profil. Trebuie să suni la secretariatul acelui liceu, și să te interesezi. Să întrebi, aceste detalii și ei te vor ajuta cu toate informațiile de care ai tu nevoie.