| Andrei200r a întrebat:

Salut,sunt clasa a XI a profesionala si din semestrul 2 as vrea sa ma transfer la liceu ca sa nu mai fiu nevoit sa fac seralul, se poate?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Trebuie să te interesezi la secretariatul școlii; sau poți întreba dirigintele.
Posibil să meargă și seralul, și în același timp să fi obligat să termini și profesionala.
Dacă termini scoala profesională vei face 3 ani de seral.
Dacă nu termini scoala profesională vei face 4 ani de liceu la zi.
Dar pentru că este posibil să greșesc, cel mai bine este să mergi la secretariatul școlii și să întrebi, chiar și dacă școala respectivă nu are cursuri de seral.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate. Vei putea intra la liceu dar numai in cl. a XI-a, dupa ce termini profesionala.