| sporissonia a întrebat:

Sunt clasa a8-a si inca nu stiu la ce liceu sa ma duc... Ma pricep foarte bine la desen, si de asta m-am gandit sa ma duc la arhitectura. Stie cineva cum e acolo? Chiar as avea nevoie de cateva informatii...
1. Ce nota trebuie sa ai ca sa poti intra?
2. Pe ce materii se bazeaza?
3. Ce pot face dupa?
4. Se da mult de invatat?
5. E greu?
P.S. Stiti vreun liceu care e usor si poti face multe chestii dupa ce il termini?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Nu stiu cum este. Dar te incurajez sa mergi la arhitectucra. Imi pare o meserie frumoasa dar si banoasa.
In privinta greutatii... eu cred ca orice meserie/scoala isi are dificultatile ei. Important este sa iti placa. Pentru ca daca este si greu si nici nu iti place, atunci este rau. happy
Banuiesc ca vei lucra pe pc cu programe gen CAD -ori la liceu, ori la facultate.
In locul tau m-as interesa personal chiar la secretariatul liceulului care are un astfel de profil, de arhitectura.
Mai asteapta pareri.
Succes!

1 răspuns:
| Nonameagain a răspuns:

"P.S. Stiti vreun liceu care e usor si poti face multe chestii dupa ce il termini?"
NU exista!
Vrei arhitectura dar nu stii ce poti face dupa?
O singura informtie: ai nevoie sa stapanesti matemtica si in special geometria. Fara ele nu faci nimic, oricat de bun desenator ai fi.