| RegeleCornet a întrebat:

Sunt in clasa a 9 a la un liceu civil. Recent, am optat pentru Colegiul Militar din Breaza, unde am fost "NEADMIS" pentru că nu am avut medie, media mea a fost 8.10, iar ultima media a fost 8.36. Am picat din cauza testului grila, pentru că am luat 7. Mai bine zis, daca rezolvam corect doua exerciții, intram. asta e. Peste 4 ani, vreau sa încerc la Academia Tehnica Militara, adică vreau sa intru. Vreau sa stiu daca este mult mai greu de intrat fata de un liceu militar. Am văzut că anul acesta s-a intrat si cu medie de 6. vreau sa stiu în ce constă proba sportivă, cum sunt testele grila, etc. Întrebarea este mai mult pentru cei care au încercat și pentru cei care sunt studenți acolo.
Va mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Mai ai timp... Nu e asa de greu sa intrii, cu sau fara liceu militar. Eu zic sa te bucuri ca nu ai intrat, o sa-ti dai seama mai tarziu ce greseala mare era. happy

1 răspuns:
| RegeleCornet explică:

Am uitat sa menționez, sunt pe profilul "Științe ale naturii"