| Maripapaia a întrebat:

Sunt la filo si la un test la geografie am fost prinsă copiind si am luat nota 1.
Dacă pe primul semestru media imi iese 4, rămân corigenta? Si daca imi iese 5, e notă de trecere?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ramai corigenta doar la sfarsitul anului scolar si numai daca media anuala este sub 5.
Daca media pe sem.I va fi 4 si pe sem.II vei avea media cel putin 6 atunci vei avea media anuala 5 si nu vei ramane corigenta. Doar daca media pe sem.II va fi sub 6 atunci vei ramane corigenta.

| Ofataoarecare9 a răspuns:

Dacă îți iese 5 treci dar dacă îți iese 4 ramai corigenta! Succes!