| denis200315 a întrebat:

Salut, sunt student în anul 1 la FEAA IASI, la finante-banci. Vin de la un profil uman si aparent fac matematica un semestru. Nu inteleg nimic la ore si cred ca o sa am refacere. Sincer, alta facultate nu mi-ar placea, aici totul e ok mai putin matematica… ce sfaturi imi dati? Cum sa fac, sunt intr-o dilema totala…

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

La finanțe bănci fără mate e similar cu filologia pentru un surdo-mut

| NunuNini a răspuns:

Cand 2-3 de pe aici va spunem ca trebuie sa faceti un profil real cu matematica inainte de a merge la facultati unde se cere matematica, va suparati. Si bucurosi dati dreptate celor care va spun ca nu conteaza, ca puteti face si un liceu sportiv si sa intrati la medicina.
Ce inseamna "refacere"?
Te pui cu burta pe carte, iti iei meditator... sau renunti la facultate. Nu e obligatorie.