| Chivoiu_Emanuel_1993 a întrebat:

aș vrea să știu dacă există în România facultăți de criminalistică și care ar fi cea mai bună. Și de asemenea aș vrea să știu și cât câștiga un criminalist în România!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista facultati de criminalistica, da in functie de ce ramura a criminalisticii optezi poti urma cursurile unei facultati de drept de unde poti ajunge procuror criminalist sau a unei academii de politie de unde poti ajunge dupa ani de experienta si specializari expert criminalist