| anonim_4396 a întrebat:

am intrat in clasa a 9a la liceu la profilu : Constructii, instalatii si lucrari publice...E bun de ceva? Bacalaureatul este recunoscut si in alte tari gen nordice deoarece am niste rude acolo si as vrea sa fac o facultate acolo? Se poate sa nu-mi recunoasca bacalaureatul? E ceva de acest profil?

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pana se convalideaza actele la straini o sa ai de asteptat mult timp dar poti lucra pana atunci.

| Dastlast a răspuns:

Iti vor recunoaste Bacalaureatul fara probleme, ramane de vazut ce vor face cu notele de la liceu. Cel mai probabil va trebui sa dai niste teste suplimentare pana sa se decida daca te accepta sau nu (gen TOEFL etc.). Bafta!