| ionutz123y a întrebat:

Am o intrebare pentru voi:

O sa merg la un liceu la stiinte ale naturii, cu doua clase, si as dori sa aflu cum vor fii repartizati elevii pe acele clase, si daca temele o sa fie la fel intre cele 2 clase...Dau funda celui care imi explica!

Răspuns Câştigător
| AllyAlly2a a răspuns:

Daca sunt doua clase vor fi alti profesori. Unii pot coincide, dar nu or sa dea aceleasi teme la ambele. Cat despre repartizare, e simplu. Daca esti pe lista numar impar inseamna ca vei ajunge in prima clasa, iar daca esti par vei ajunge in a doua clasa. Stiu fiindca si eu sunt in aceeasi situatie happy. Dar depinde de cum isi repartizeaza fiecare liceu elevii.

2 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Nu o sa fie temele la fel, o sa aveti profesori diferiti. Repartizarea(nu stiu sigur daca asa se face), se face in ordinea mediilor, unul la o clasa, urmatorul la cealalta clasa(adica numerele impare formeaza o clasa si cele pare alta clasa).
Succes!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, atunci când sunt mai multe clase la acelaşi profil/specializare, repartiţia pe clase se face în ordinea mediei de admitere.

Temele pot să difere, depinde de profesori...

Toate cele bune.