| Sprike a întrebat:

Am o problema scoalara si sunt clasa a-VIII (8) a, problema mea este ca profesoara mea o sa m-a asculte dintr-o lectie din clasa a-VII (6) cred, este vorba despre CRUCIADE.
Poate cineva aici sa-mi explice si mie lectia, dar la un nivel de clasa a 6 sau a 7 ( nu mai tin minte nici in ce clasa am facut lectia laughing ). Un esential m-ar ajuta foarte mult, dau funda! :*

1 răspuns:
| Sucigan_Razvan_1999 a răspuns:

Cruciadele sunt expediti militiare cu rolul de a elibera locurile sfinte. au fost 8 cruciade si +1 a copilor. De ce participau la cruciade? Pentru bogatile Europei. Succes. La Nota 10.