| Robertojvuhfig123 a întrebat:

Am si eu o dilema.

Am timp in doua luni sa invat pentru bac?

Metionez ca la mate sunt pe langa rau de tot, la Romana mai stiu cate ceva si la biologie tot pe langa.

Adica as avea vreo sansa sa il iau cu nota de trecere?

Gen, la Romana sa iau un 6, la mate 5 si la biologie un 7?

Metionez ca la mate dau M2.

Pentru sesiunea din toamna.

Răspuns Câştigător
| Usefulaid a răspuns:

Buna! Da, ai avea sanse si inca cum! Eu cand am avut bacul eram pe langa cu invatatul mereu spuneam lasa, lasa, lasa ca am timp asta pana am ajuns in ultimele 2 saptamani in care trebuia sa invat mai tot. M-am calmat si am luat totul usor, insa cand a venit vorba sa invat chiar am invatat, m-am concentrat foarte mult ca sa pot reusi si am reusit, cu o nota mare chiar. Te as sfatui sa inveti asa 2zile la mate, urmatoarele 2 la romana si urmatorele 2 la bio, iar a 7 zi liber, iti limpezesti mintea ca mai apoi sa incepi iar. Nu te gandi ca asta faci toata ziua, 4 ore pe zi ar suficient chiar si cu pauze. Crede-ma ca daca chiar vrei sa inveti in 2 saptamani ai tot timpul, trebuie doar sa fii atent, iar atunci cand nu stii ceva, consultate, cauta, navigheaza pana cand esti sigur ca ai inteles cum se face. Rezolva multe modele. Sper ca ti a fost bun sfatul meu si bafta multa. Pup

3 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Slabe sanse.

| MaybeSomeone a răspuns:

Tu stii cat de determinat esti. Poti invata si in 2 zile daca iti doresti...

| JoleneSth20 a răspuns:

Depinde cât de dedicat vei fi.