| 123456789qwertuiop a întrebat:

Salut tpu.as vrea sa ma ajutati cu un lucru. avem de facut o poezie, o compunere sau un desen cu tema votan pentru educatie.nu am nevoie sa imi faceti voi, dar niste ideei m-ar ajuta.va rooog, am ramas fara ideei.

Răspuns Câştigător
| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Hmmm... sunt multe de spus pentru educaţie. Având în vedere că am fost atât la şcoala generală cât şi la liceu, apoi la facultate, ceea ce este pur şi simplu genial este că şcoala la rândul ei educă atât spiritul cât şi persoana, şi de cele mai multe ori reuşeşte acolo unde părinţii poate dau greş. În concluzie educaţia educă dar şi învaţă, iar nivelul pe care îl are învăţământul românesc primează faţă de multe sisteme din întreaga lume, chiar dacă mai sunt şi unele probleme. Este bine că îşi atinge scopul, sau măcar ar trebui să şi-l atingă, acela de a proteja, a învăţa să protejezi şi să fii protector.