| Hhwswas a întrebat:

Ce facultate pot urma cand termin liceul cu profilul de stiinte sociale? As vrea sa mi le enumerati daca se poate si sa imi spuneti care este cea mai buna si cea mai potrivita pentru acest profil... Eu as vrea la marketing

Oricum. Acord funda celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiind un profil umanist, presupun ca nu esti pregatit pentru un domeniu al stiintelor exacte, matematica sau fizica. Facultati potrivite sunt: Facultatea de Drept, Jurnalism, Comunicare si relatii publice, Stiinte politice, Sociologie, Litere, Limbi Straine, chiar si Administrarea Afacerilor, Management, Turism si Comert extern unde am inteles ca se intra doar pe baza mediei de la BAC si scrisoare motivationala, materia fiind reluata de la zero, deci nu este nevoie de cunostinte mari in domeniu.
La primele mentionate, este nevoie de examen de admitere unde probabil va trebui sa te pregatesti putin in plus. Sper ca te-am ajutat!

1 răspuns:
| piticaa9 a răspuns:

Da este bun si marketing. Nu pot sa iti enumar dar eu cred ca cel mai bine te sfatuiesti cu familia sau sa alegi o facultate care sa te reprezite. Sper ca te-am ajutat. Fundita daca vrei happy