| AnDrEi66ANDY a întrebat:

Cine ma poate lamuri si pe mine cu niste informatii despre examenul Cambridge? Am vazut ca sunt doua tipuri de examen FCE (Cambridge English: First) si CAE (Cambridge English: Advanced). Care dintre acestea este mai bun si care este diferenta dintre ele? Cat timp este valabil examenul, pentru ca am auzit ca nu ar mai fi valabil pe viata ci doar pe 2 ani. Unde si cand se poate da acest examen in Brasov?
Multumesc.

1 răspuns:
| cookie01 a răspuns:

Advanced e mai bun. Firs e pentru incepatori si advanced e pentru intermediari. Da, asa am auzit si eu ca nu mai e valabil pe viata