| Cosmin1122000 a întrebat:

Dupa cum stiti, examenul de clasa a 8-a se apropie si imi da cateva semne de intrebare. Eu, ma descurc la matematica, am 9, 10, dar, la geometrie nu prea am inteles cateva lectii destul de importante la matematica. Dupa parerea voastra, ar trebuie sa fac cateva ore de matematica sau sa lucrez mai mult si sa-mi dau seama pe parcurs. Tin sa adauga ca, ma descurc sa rezolv exercitiile de la lectiile alea, dar problemele de nota 9, 10 imi dau cateva batai de cap. Totodata, am nevoie de 9, 50 - 10 in examen la matematica pentru a intrat la mate-info.

1 răspuns:
| CastraveţiMuraţi a răspuns:

Mate-info este un profil pretenţios.Îţi recomand câteva ore de matematică. Rezolvi nişte modele de subiect, te auto-corectezi după barem, iar apoi te consulţi cu profesoara în legătură cu ce nu ai ştiut.