| Ginu a întrebat:

Helmut Kohl a fost cancelar al Germanie? Ce importanta a avut el pentru Germania?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Helmut Kohl a fost cancelar al Germaniei din partidul Uniunea Crestin Democratica. Imi aduc aminte ca a fost cancelar timp de 16 ani din 1982 pana in 1996. A fost cancelar al Germaniei mari. A incercat sa evite divizarile interne ale partidului cu privire la politica tarilor din Est, dar mai ales cu cele ale RDG (Republica Democratica Germana).