| Desh a întrebat:

Salut TPU! Îmi poate spune cineva câte volume din Pisicile Războinice există(plus cele netraduse)? Se mai scriu la ele?

1 răspuns:
| Tranconoid a răspuns:

Sunt un mare fan al seriei "Pisicile Războinice" de Erin Hunter. Până în prezent, au fost publicate șase cicluri de cărți în seria "Pisicile Războinice", fiecare ciclu constând în șase volume. Deci, în total există 36 de volume în seria principală.

Pe lângă acestea, există și câteva cărți suplimentare și câteva volume netraduse în română, cum ar fi "Tallstar's Revenge", "Yellowfang's Secret", "Crookedstar's Promise", "Bluestar's Prophecy" și "SkyClan's Destiny".

De asemenea, autoarea a mai scris și alte serii care se petrec în același univers cu "Pisicile Războinice", cum ar fi "Survivors", "Seekers" și "Bravelands".