| lexor1001 a întrebat:

imi puteti spune care sunt materiile ce sunt cuprinse in profilul filologie si stiintele naturii?

Răspuns Câştigător
| madisong a răspuns:

La stiintele naturii baza e in chimie,biologie,matematica,informatica,romana. iar la filo istorie, geografie, romane, limbile straine pe care le-ai facut in generala, latina si logica in a9 a. Funda daca te-am lamurit vreun pic.

2 răspunsuri:
| Cumintzel a răspuns:

La stiinte ale naturii: matematica,info,romana,tic,franceza,engleza,biologie,chimie, fizica, istorie, geografie, psiho/eda/logica/economie si inca una. Dar la stiinte ale naturii se face m1. Sunt la stiinte ale naturii si fac m1 dar bacu nu este chiar m1, chiar un pic mai usor. La filo sunt aceleasi in afara de info si in plus ai latina. La filo mate/bio/fizica/chimie si atat cred le faci numai pana pe a10.

| DeniiMT a răspuns:

Eu sunt la filo si am avut urmatoarele materii pe clasa a IX-a : bio, chimie, matematica, romana, engleza, germana/franceza, desen, muzica, istorie, latina, geografie, religie, logica, sport, TIC, dirigentie, si cam atat...mai intreaba si tu pe altii de la stiinte ale naturii.