| Auuuuuu a întrebat:

In dosarul care trebuie sa il depun la liceul la care m-am inscris, ce trebuie sa fie? Si de unde iau toate alea?

Răspuns Câştigător
| Ellaaa1993 a răspuns:

-cererea de înscriere(daca nu stii sa faci i-ati o foaie la tine si te vor ajuta ei)
-cartea de identitate (dacă este cazul) şi certificatul de naştere, în copie legalizată(adica te duci la un notariat cu certificatul si ii ceri sa il legalizeze, costa in jur de 5 lei)
-adeverinţa cu notele şi media generală obţinute la Evaluarea Naţională din clasa a VIII-a(logic ca le ei de la scoala) -foaia matricolă pentru clasele a V-a - a VIII-a (cu calculul mediei generale)(scoala)
- fişa medicală.(medicul de familie)

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"DOCUMENTELE NECESARE PENTRU ÎNSCRIEREA ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL LICEAL ŞI PROFESIONAL SPECIAL:
1) cerere de înscriere;
2) hotărâre de încadrare într-o categorie de handicap, eliberată de Comisia de Protecţia Copilului;
3) fişa privind traseul educaţional, eliberată de şcoala de provenienţă;
4) foaia matricolă pentru clasele a V-a – a VIII-a (cu calculul mediei generale);
5) fişa psihopedagogică
6) fişa medicală sintetică, în copie xerox
7) copie după certificat de naștere/carte de identitate a candidatului
8) copie după actele de identitate ale părinților/aparținătorilor legali" - SURSA = "Broşura Admiterii 2014" ( pag. 36/38 ) de la linkul :
http://ismb.edu.ro/......014_15.pdf

1) Cererea de înscriere o primeşti de la liceul unde te vei înscrie.

Actul de la pct. 2) NU cred că e necesar ( în cazul tău ).

Actele de la pct. 3) - 6) le primeşti în dosarul de la şcoala absolvită!

Actele de la pct. 7) - 8) ar TREBUI să le fi depus ( în trecut ) la şcoala absolvită.
Dacă NU le-ai depus înainte, le vei depune acum în dosarul de înscriere la liceu!

Repartizarea computerizată se realizează în 15 iulie, se afişează în 16 iulie; iar în perioada 17 iulie-25 iulie 2014 trebuie să mergi să-ţi depui dosarul la liceul unde ai fost repartizat!

Vezi alte detalii în "Broşura Admiterii 2014" de la linkul :
http://ismb.edu.ro/......014_15.pdf

Afişarea se face :
* pe net, la linkul oficial http://admitere.edu.ro/
* la liceele respective
* la avizierul şcolii pe care ai absolvit-o
* precum şi pe site-ul ISJ de care aparţi.

Toate cele bune.

| Sadop a răspuns:

Mie mi s-au eliberat de la şcoală urmatorele :
- adeverinţă că am terminat 8 clase.
- fişa medicală
- foaia matricolă
- o fişă similară cu cea pe care sunt trecute codurile şi mediile de la EN
Îţi mai trebuie o fişă de înscriere care ţi se va elibera de la liceul unde te înscrii şi copie după certificat şi buletin.
Noi le-am dus la secretară, iar ea le-a ştampilat ( că sunt comform cu originalul ), ca să nu mai fim nevoiţi să mergem să le legalizăm.
Când te vei prezenta la înscriere să ai şi certificatul şi buletinul în original.
Baftă!

| ռօCօოოεռէ a răspuns:

Buna. Toate actele necesare le ai aici :
http://www.replicaonline.ro/......are-73215/

Fisa medicala (aviz epidemiologic/dovada de vaccinare)de la medicul de familie, copia de pe certificatul de nastere se legalizeaza la notar, cererea de inscriere o faci sub indrumarea celui prezent cand mergi la inscriere, iar foaia matricola de la secretariatul scolii unde ai invatat pana in prezent.
O zi frumoasa.

| luizaaaa a răspuns:

Inca nu l-ai primit de la scoala.La mine asa s-a facut, am primit toate alea de la scoala, insa doar adeverinta am loat-o de la mediucul de familie, iar ce contine acel doasar este prezentat in brosura primita de la scoala