| Hhwswas a întrebat:

In vara am fost selectat sa ma transfer. Astazi am dat diferentele dar mie nu prea mi-a placut ( am aplicat in alt liceu ). Nu mi-au placut colegii si alte cateva chestii. Si am vorbit cu profesoara care ne "pazea": Am intrebat-o daca sunt imatriculat dupa ce am luat diferentele si a zis ca nu pana cand nu depun si actele de la liceu.
Intrebarea mea este : Este adevarat? Ca eu as vrea totusi sa nu ma mai transfer la liceul respectiv. ( diferentele le iau 100%)
Cat mai repede. Dau funda
Prefer sa raspunda cei care au lucrat in invatamant sau au trecut prin chestii de genul acesta. sau au prieteni care au facut asta.
Multumesc!

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"Actele de la liceu" NU le depui tu personal, ci sunt TRIMISE de vechiul liceu ( prin Curier ) la cel nou!
Deci, practic nu prea este valabilă "povestea" d-nei prof.

Dacă NU mai doreşti să te transferi, atunci depui ( URGENT ) la Secretariat o ADRESĂ prin care comunici că NU mai doreşti transferul!

Toate cele bune!