| xbastanu a întrebat:

In vara as vrea sa ma apuc de youtube si întrebarea mea este daca as putea sa invat engleza pana in vara sa vorbesc cat mai bine si corect? Pentru ca vreau sa vorbesc in engleza si nu in romana.
Ofer FUNDA celui mai bun raspuns.

7 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Salut
Eu iti recomand mai sa iti cumperi o carte care are anexat un CD de genul ''Invata engleza fara profesor''.Are toate lectiile de gramatica, de vocabular, cateva de literatura (cartea ma refer) iar pe CD se gaseste pronuntia lectiilor in limba engleza.
La altele tot de genul asta gasesti si dialoguri si texte adica pronuntia lor in engleza pe CD.

Uite de pe ce invat eu:

http://www.libris.ro/......67292.html

Dar mai sunt si: http://www.libris.ro/......rie-online

Te sfatuiesc sa incerci sa inveti in modul acesta, e destul de eficient.

Cartile cu cd nu sunt la pret exagerat si sunt bune.

Tine minte ca trebuie sa inveti si gramatica, nu numai pronuntia.Si asta fac cartile astea cu CD.

Oricum, faci ce vrei.

Succes insa.

| T0T a răspuns:

Poți face meditații cu un profesor.

| Sorin278 a răspuns:

Pai:ai nevoie de cam doua lectii pe saptamana si daca esti avansat poate doar de una. Specifica in ce clasa esti si as putea sa te ajut.Nu ma laud dar am castigat doua concursuri de engleza anul asta si pot sa ajut. Daca vrei mai multe informatii contacteaza-ma si nu uita sa specifici in ce clasa esti.

| DespicaT a răspuns:

Salut,sincer nu prea am fost impresionat foarte mult de raspunsurile de jos stiind ca de la scoala nu inveti limba engleza sigur si mai ales de pe cd sau de pe internet, limba e usoara bine...gramatica, prima e bine sa te descurci cat de cat sa poti intelege si sa si vorbesti si cel mai bine si cel mai bine uitate la filme incearca sa intelegi sa memorezi cuvintele parca cand te pune unu sa inveti automat nu inveti nimic eu am invatat engleza bine bine din jocuri din nevoia de a vorbi cu alti playeri si gramatica.ce pot sa zic scoala

| Simionov_Maria_1997 a răspuns:

Sigur ca poti! Asa vei fi respectat si mai mult!