| vladehg a întrebat:

La examenul de bilingv engleza la proba orala ce trebuie sa facem, adica ce cerinte vom primi?

Răspuns Câştigător
| spuf_8357 a răspuns:

Pai intri in sala tipa/tipele iti cer ID`u adica buletinul, iti dau un plic sa alegi unde e o intrebare cu imagini, te lasa sa te gandesti si dupa te duci si incepi sa vorbesti.Incearca sa nu ai emotii si sa fii relaxat adica sa intri in discutii cu tipa nu doar sa zici blalbalblablabla ca un robot ce tiai propus tu in minte pentru ca tipa te va intreba si alte lucruri legate de acel subiect. Proba orala este de 3 puncte. Succes! Fundita?big grin

2 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Dacă nu mă înşel, vei trage un bileţel cu un text, despre care va trebui să răspunzi la nişte întrebări, sau cu o poză, pe care va trebui să o comentezi.