| FuturePlayerFootball a întrebat:

La romana pentru bac(real) sunt de invatat cei 17 autori canonici, dar la acestia se mai adauga, pe langa tema si viziunea despre lume, alte lucruri precum relatia dintre doua personaje, caracterizarea unui personaj. Imi puteti spune si mie la ce opere se mai adauga si acestea?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La toate unde ai personaje ai caracterizare.
la toate unde ai mai mult de 1 personaj, adică cu excepția Iona, care oricum nu știu dacă e la real, ai și relația dintre 2 personaje.
Și pe lângă autorii ăștia canonici poți avea un curent literar, să zicem tradiționalism, iau exemplul ăsta pentru că nici Pillat, nici Voiculescu nu sunt canonici și să nu scrii nimic.