| Gabriel_Florin_1993 a întrebat:

Mai sunt cateva zile pana la inscrierile in liceu si inca nu m-am decis ce profil sa aleg...
Nu imi place romana deloc, matematica asa si asa am media 6 ( sem 1) si7 (sem 2)...
Ce credeti as-i putea urma un profil mate-info? adica as-i face fata acolo. si cu cateva ore de med?!
Dau funda celui mai bun raspuns~!

Răspuns Câştigător
| Gogu_Ilinca_1998 a răspuns:

Pai iti plac stiintele naturii? Eu cred ca te-ai descurca mai bine la stiintele naturii pentru ca e usor si logic.Adica acolo nu ai de tocit mult....nu faci asa de multa romana si matematica.Parerea mea e ca daca ai fii la mate-info ar fi un chin...adica e greu acolo si ai foarte mult de invatat la info si de facut o gramada de porcari. Dar decizia iti apartine la care vrei sa dai. Sper ca te-am ajutat laughing Si bafta la ce liceu si la ce profil intri ^^

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Hai sa fim putin practici si sa gandim realist: tu nu ai ce cauta la acest profil, va fi un mare chin pentru tine.

| Jipa95 a răspuns:

Daca esti priceput la matematica, intra la acel profil. Uite, eu acum am terminat clasa a XII -a de la profilu Economic, un profil foarte bun, poti sa iesi cu diferite meserii in viata de la el. La matematica-informatica, in cei 4 ani de liceu, in primii 2 ani vei face minim 4-5 ore de matematica pe saptamana, si 2-3 de informatica, iar in ultimii 2 ani clasele 10-12 aceste ore se vor mai inmulti. Si ca sfat, iti zic sa te gandesti foarte bine, sa fii calculat, in ce vrei sa devii in viata, si cu ce meserie vrei sa iti alegi. Mult noroc happy

Întrebări recente