| blacke a întrebat:

Maine dau test la engleza si nu stiu Past Tense Simple si Past Tense Continuos. Nu prea am inteles care este diferenta si cand trebuie sa aplic ala simplu sau ala continuu. Ajutor OFER FUNDA RAPID.

1 răspuns:
| TDGAMING a răspuns:

Past Tense Simple parca arata o actiune incheiata intr-un moment bine precizat din trecut. Afirmativul se formeaza Subiect+verb-ed(la forma a doua). La Past Tense Continiuos nu mai stiu exact cum era. Daca nu ai testul prima ora eu zic sa mai intrebi colegi. Sper ca te-am ajutat.