| user123456789 a întrebat:

Pot intra la liceu daca la Examenul de Capacitate am luat la matematica (de exemplu) nota sub 5? Dar daca iei la ambele materii sub 5? Nu ca ar fi cazul la romana dar e bine sa stiu. Media mea per total din clasele V-VIII este 8 fix (8, 00)

4 răspunsuri:
| maddy673 a răspuns:

Da,intri..nu conteaza ce nota iei, dar nu intri la o scoala prea buna...crying

| OneDream a răspuns:

Normall,ca poti pentru. ca se socotesc mediile toate si mate si romana si + ca notele de la examen nu conteaza in totalitate.Si ce legatura ar avea sa nu intri la liceu?
Sincer sa fiu vei intra, depinde la ce liceu, si profil! Oricum Bafta!

| patricia1399 a răspuns:

Da, se poate intra, nu-ti fa probleme...dar nu la orice scoala, adica daca e foarte buna scoala, nu prea ai sanse, sorry.

| AndreeaEla a răspuns:

Poti intra la liceu si daca iei note sub 5 la examen. Insa se calculeaza mediile anilor 5-8 si media notelor de la examen, si in functie de ele intri la ce liceu te incadrezi cu notele astea. Sper k te.am ajutat. Funda?