| BoldeanuAdrian a întrebat:

Pot urma orice facultate, avand in vedere ca voi fi la profilul stiinte ale naturii?

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Teoretic vorbind, poti urma orice facultate--- specializarea nu este atat de limitativa precum specializarile "filologie" sau "stiinte sociale". Daca, in viitor, aspiri la una de automatica si calculatoare sau la una de informatica este bine sa stii (inca de pe acum ) ca, la concursul de admitere, te vei "bate" pentru un loc cu cei de la specializarea mate-info.

| AFR81 a răspuns:

Exact. Orice facultate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De intrat poti sa intri la orice facultate, depinde de tine cum faci fata mai departe

| alex495 a răspuns:

Da, dar cunostinte o sa ai doar din chimie, fizica, biologie etc. Cel mai bine e sa fi la mate info, de acolo chiar ca poti urma ce facultate vrei. E adevarat, conteaza daca profesorii isi dadeau interesul sau nu. Din ce stiu eu stiintele sunt gen,, nici in caruta, nici in teleguta". Nici asa usor ca la tehnic, dar nici nu te compara cu mate info