| BrianSpilner a întrebat:

Stie cineva cum sa invat ceva mai usor si sigur sa iau peste 5 la Bac la Biologie, nu inteleg deloc materia de clasa 9/10- si as dori sa imi spuneti ce sa tocesc sa fac de-un 5 macar. Multumesc,

2 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Mergi în orice librărie și vezi că găsești cărți speciale pentru bac. La biologie(cel puțin) materia e sintetizată foarte foarte bine. Și o lună dacă înveți, ai șanse să iei un 7-8, nu doar 5.
Și nici măcar nu e așa multă materie... roagă pe cineva să-ți explice problemele și o să iei o notă mai mult decât decentă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu dai din 11-12? E mai recenta