| numaieoadi a întrebat:

Sunt in clasa a 11 a la Stiinte ale Naturii, ma descurc bine cu matematica in ultima perioada, inteleg foarte bine fizica, imi place romana si sunt pasionat de informatica cu toate ca nu fac la scoala, Dar cu toate astea sunt indecis ce facultate sa urmez. M-am gandit sa ma duc la politehnica dar nu stiu daca voi face fata. Ce alte facultati mi-ai sugera? as vrea sa merg in TIMSIOARA. MULTUMESC!

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Cine zice ca e musai sa faci o facultate? Ia si urmeaza-ti pasiunea, exista tone de resurse pe net, inclusiv cursuri serioase (si pe bani, de regula). Dupa un an-doi te lamuresti ce vrei sa faci mai departe.

| Mayar a răspuns:

Pentru informatica, trebuie sa stii matematica bine, de M1, iar tu la stiintele naturii faci M2. De asemenea trebuie sa stii bine informatica si la fel si cu fizica.

Daca vrei sa mergi pe acest drum, pune-te la punct cu ce se preda la M1 si la voi n use preda. Ia din urma toti cei 4 ani de liceu si invata ce voi nu ati invatat. De asemenea, insista pe c++ si fa programe in Code Blocks, sa te inveti.

| miuuuuxd a răspuns:

De ce nu te gandesti si la medicina?

| Marin_Silvia_1974 a răspuns:

Medicina.