| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa a 8-a si as vrea sa ma fac hair stylist. Vreau sa stiu daca exista licee in Bucuresti pt oameni care vor sa devina hair stylisti.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În 2014 au fost 2 clase de "coafor stilist", profilul Servicii, specializarea "Estetica si igiena corpului omenesc" la Grupul Şcolar "Dragomir Hurmuzescu" şi o clasă de Profesională la Colegiul UCECOM „Spiru Haret".

Vezi detalii în Broşura Admiterii 2014 de la linkul :
http://ismb.edu.ro/......014_15.pdf

Toate cele bune.

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Dupa ce termini un liceu de meserii nu poti deveni decat cel mult un banal/banala frizer/frizerita!