| drkblack09 a întrebat:

Sunt in clasa a 9a, profil mate-info intensiv informatica. Stiu bine informatica. Cand m-as putea angaja?

5 răspunsuri:
| William a răspuns:

Ca sa te angajezi trebuie sa ai 18 ani si sa gasesti un loc de munca. Nu trebuie neaparat sa stii ce faci.

| Medema a răspuns:

Si tu si toti cei ca tine de la 16 ani va puteti angaja vanzator la MC, sau Pizza Hut sau vanzator la magazin, sau salubrizare depinde de tine!
Daca vrei in domeniul tau te poti angaja chiar dupa clasa a a12-a,impropiu spus te poti baga in diferite proiecte sa ajungi prin Olanda de pilda cu proiecte si alte chestii banoase! Sau faci cibernetica si i-ai pupat pe toti din mers te angajezi unde vrea cocoselu tau!

| MitroKta a răspuns:

Chiar daca esti in clasa a 9a, profil mate-info intensiv informatica si stii bine informatica, nu te angajaza nimeni doar cu cunostintele alea, nici nu te angajeaza nimeni la varsta aia. Si apoi tu ai facut doar chestii teoretice, n-ai invatat nimic practic si nici nu stii unde se aplica toata chestia asta cu programarea si cu progrămele si subprogrămele. Ehee, trebuie sa mai inveti ceva ani buni si alte programe care se folosesc pe piata, nu C++ sau Pascal sau ce-i fi facand matale pe la scoala. Daca chiar vrei sa faci bani de-acu si zici ca stii bine info, incearca sa dai meditatii la cei care nu stiu. Daca le dai mai ieftin decat profii si colegii tai nu fac meditatii doar de fite, sigur gasesti clienti.
Succes!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce inseamna ca stii bine informatica?

te poti angaja cand ai 18 ani si o diploma de bac

| Sharky_Fistis_1993 a răspuns:

Dupa ce termini liceul, adica de la 18 ani. Ca sa si mearga cartea de minca. In prezent anjajatori isi rezerva dreptul de a angaja persoane minore (chiar si la negru)