| andrei960408 a întrebat:

Salut TPU,

Sunt la sfarsit de clasa a XII-a mate-info bilingv si profa de engleza insista sa fac atestat, iar eu am diploma de CAE care deja arata un nivel mai mare deci nu prea-i vad rostul.

Intr-un fel ma simt prost pentru ca profa a fost "buna" anul asta si nu ne-a pus abesente iar eu nu prea am trecut pe la jumate din orele ei.

Ne ameninta ca ne lasa cu situatia neincheiata (asta se poate intampla doar cu >50% absente sau fara destule note din cate stiu eu) daca nu facem atestat. Parearea mea e ca vrea sa ne sperie putin ca sa nu ajunga in faza in care nu vrea sa-l faca nimeni pentru ca asta ar fi probabil cam rau pentru ea.

Chiar si daca ar vrea cu adevarat nu cred ca ar putea sa imi puna toate absentele pe lunile trecute, corect?

Am facut cerere la director sa ma inscre pentru atestat pentru ca nu eram convins ce sa fac, dar nu prea cred ca inseamna nimic pentru ca un coleg nu era la scoala si a facut altul cererea pentru el cu tot cu semnatura pentru ca asa i-a zis profa, deci totul mi se cam pare "o vrajeala" proasta.

Scuze pentru atata scris, dar voi ce atia face?(serios)

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii nu ca oriunde 10 absente = 1 punct scazut la purtare? De obicei daca ajung la 6-7 puncte ramase la purtare chiar nu mai are rost sa te zbati ca pierzi sa ramai la scoala. Bafta.

| kyliejenner a răspuns:

Iti ia 2-3 zile sa-l faci. Fa-l si gata. Ce atata drama