| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa va aflu parerea despre Facultatea de Electronica, Telecomunicatii si Tehnologia Informatiei Cluj.

M-ar interesa sa aflu cat de grea este facultatea, ce meseriii ai putea avea dupa terminara studiilor. Mai doresc sa aflu daca matematica si fizica se predau in fiecare an si cam care este nivelul de dificultate.Si in legatura cu limbajele de programare, acestea se fac in C++, java sau alteceva(ce presupune si daca se face in toti anii).

Tin sa mentionez ca sunt destul de bun la mate, ma descurc bine si la fizica dar buba este la informatica in limbajul C++ unde nu ma descurc deloc.

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Aceasta facultate este la fel de grea sau de usoara, indiferent de orasul in care functioneaza, daca este la stat. Este recomandata elevilor care au terminat un liceu bun ( real, nu uman) si care sunt capabili sa faca fata la multa matematica, fizica, electronica, electrotehnica, informatica, toate acestea la un nivel foarte avansat.