| anonim_4396 a întrebat:

Trebuie sa ma gandesc la ce liceu sa dau. si nu prea stiu ce sa aleg intre uman si real. Sunt clasa a 8-a. Pana acum mediile mele se invart in jurul notelor 10 si 9, iar media generala pe a 5 a a fost 9, 89; pe a 6 a 9, 69 si pe a 7 a 9, 74. Sunt buna la toate in general, dar nu prea ma impac cu biologia. Am si 2 certificate Cambridge.
Optiunile mele sunt:
1. George Cosbuc - Filologie bilingv engleza
2. Mihai Viteazu- Mate Info
3. Jean Monet
Ce parere aveti de aceste licee?
Daca invatati sau ati invatat in ele, dati- mi si mie va rog detalii.
Ce alte licee imi recomandati?
Va multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| LauraaBlack a răspuns:

Draga mea, eu spun sa alegi George Cosbuc-profilul filologie:*. Sora mea a invatat la acest liceu si iti spun sincer ca este foarte bun! Profilul ales de tine, a fost ales si de sora mea. Este cel mai de succes profil! ( uman love struck ). Partea cea mai buna este ca o sa faceti multe activitati extra-scolare la acest profil. Cum ar fi: actoria, multe piese de teatru, sigur o sa fii si majoreta! Foarte bun liceul, si profilul bineinteles; x! Nu o sa regretii:*! Profesorii, sunt foarte de treaba. am inteles ca profesorii de limba romana din acest liceu nu vor preda mult, strictul necesar. Partea buna este ca se invata cu adevarat engleza, si se fac multe activitati cu privire la eahappy. [ Nu alege Mihai Viteazul-mate info] :*. Eu iti doresc succes si multa bafta la examene:X. Cu drag, Laurabatting eyelashes!

2 răspunsuri:
| sellenaD a răspuns:

Salut! parerea mea e ca daca nu iti place biologia sa mergi la
1. George Cosbuc - Filologie bilingv engleza, depinde ce vrei sa faci in viitor... oricum daca nu iti place foarte mult matematica asa ar trebui.Multa bafta!happy:*App la fel am fost si eu si nu stiam unde sa merg, dar in final am mers la uman si chiar mi-a placut si a fost bine.:*

| username6636 a răspuns:

Multumesc Laura, multumesc Sellena! Chiar m-ati ajutat!