| hex7251891 a întrebat:

Salut tuturor!
Aș dori să intru la Politehnica pe Inginerie Medicala, dar aud numai impresii negative. Majoritatea studenților și cunoscuților îmi recomanda sa merg la ISB.
Tot aud că ingineria Mediului ar fi o opțiune mai decentă.
Vreau sa știu ce avantaje are aceast departament în raport cu cele de la Ingineria medicala, ce se întâmplă din anul 3-4 și ce posibilități am după ce obțin diploma de licență.
Poate câteva răspunsuri din partea studenților din ISB ar fi de mare ajutor și nu numai!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa mergi acolo unde tu-ti doresti atat de mult, nu unde vor unii si altii, ca nu doare pe nimeni ce profesezi tu in urmatorii 40 de ani.
Am facut prostia sa-mi ascult pairntii si sa fac prima facultate unde au vrut ei, facultate pe care nu am profesat-o niciodata, fiindca nu mi-a placut si nu mi s-a parut niciodata atractiva, dupa care am luat-o de la capat cu alta si uite, am peste 30 de ani de cand profesez cu drag in domeniu ales de mine, cu mare placere si daruire.

| dullcat a răspuns:

Buna.Eu iti sugerez sa postezi aceste intrebari si pe Facebook, mai exact pe grupurile facultatilor respective.Aici se intreaba mereu de licee si facultati specifice, numele x si y, insa mai niciodata autorii nu gasesc persoane care intr-adevar au studiat acolo, ca sa poata primi un raspuns pertinent.Succes.

| MistarGoGu a răspuns:

Nu te lua dupa "Gura Lumii " ca multi au păreri subiective. Mergi un semestru la Inginerie medicală si vezi care este atmosfera *( colegi, profesori mod de predare ...etc ) iar daca NU iti convine ce găsesti DAI in judecată Politehnica pentru timpul pierdut si traume psihice ceri 100.000 € despăgubiri cum au făcu aia din Canada cu Rosia Montană? daca cauti avocat bun poate casigi